Mithatpaşa Cad. Ahenk Apt. No: 62/9 Kızılay/Ankara

Ortodonti Nedir?


Ortodonti; dişler ve yüzdeki düzensizliklerin (maloklüzyon) teşhisi, önlenmesi ve tedavisiyle ilgilenen diş hekimliği dalıdır.

Şeffaf Plak Tedavisi (Telsiz ortodonti)


Şeffaf Plak KızılayInvisalign tedavisi nedir?

Invisalign tedavisi, dişlerinize uygun dijital ortamda hazırlanıp üretilen şeffaf plaklar (aligner) ile dişlerinizi düzeltmek amacıyla uygulanan telsiz ortodontik tedavi yöntemidir. Invisalign’ın en önemli tercih edilme nedeni, dişlerinizdeki bozukluklar düzeltilirken ortodontik tedavi gördüğünüzün belli olmamasıdır.

Tedavi planı sanal ortamda oluşturulduktan sonra hastalarımıza tedavi sonunu üç boyutlu olarak gösterebilmekteyiz. Aynı zamanda tüm tedavi boyunca da dişlerinizdeki hareketi sanal ortamda gözlemleyebiliyorsunuz.

Herkes invisalign yaptırabilir mi?

Hem erişkin hem de genç ve çocuklara uygulanabilen bir tedavi yöntemidir. Ancak tedaviye uygun olup olmadığınız doktor muayenesi sonucunda kesinlik kazanmaktadır.

Invisalign tedavisinin avantajları nedir?

Invisalign ağzınızda hemen hemen hiç görünmez. Günlük hayatınıza aynı şekilde devam edip, rahatsızlık duymadan gülümseyebilirsiniz.
Plakları yemek yerken, bir şeyler içerken rahatlıkla çıkarıp, kural sıkıntısı olmadan dilediğiniz tüketebilirsiniz.

Metal – Seramik Braketlerle Ortodontik Tedavi


Günümüzde yaygın olarak kullanılan metal braketler, geçmişteki braketlere göre daha konforludur ve daha yüksek kaliteli paslanmaz çelik teller kullanılmaktadır. Bu teller diş, dişeti dokuları ile son derece uyumludur ve doku dostu materyallerdir.

Metal braketlerin üzerine özellikle çocuklarda rengarenk lastik bantlar kullanılarak ,oldukça renkli bir gülümseme ile ortodontik tedavi motivasyonu sağlanır.

Metal braketlerle yapılan tedaviler en ekonomik seçim olup görüntünün hasta açısından problem oluşturmadığı durumlarda rahatlıkla kullanılabilir.

Seramik braketler ise daha çok sosyal ortamda birçok kişiyle iletişim kuran veya tedavi gördüğünü çok da belli etmek istemeyen hastalar tarafından tercih edilmektedir. Ancak daha az görünmelerine rağmen metal braketlere göre daha kırılgan olmalarından dolayı kullanırken daha dikkatli olmak gerekir.

 

 

Call Now Button0312 417 52 93